Parapety


Interiérové parapety :

Pre jednoduchú údržbu a pekný vzhľad, ktorý dotvára jedinečnosť každej miestnosti s oknom je najčastejšie používaná drevotriesková alebo plastová parapetná doska.

Realizácie / Profily a doplnky / vnutorne-parapety.jpg

Drevorieskové parapetné dosky :
nosný materiál je inpregnovaná drevotrieska odolná voči vlhkosti
vrchný materiál je poťahový laminát

Realizácie / Profily a doplnky / int-parapet.jpg

vyrábajú sa v šírkach (mm) : 150, 200, 250, 300, 350, 400, 505


Exteriérové parapety : Hliníkové
Vďaka svojim vlastnostiam predstavujú ideálne riešenie pre vonkajšiu úpravu okien domu. Dôvodom je najmenšia tepelná rozťažnosť a odolnosť voči vplyvom počasia.

Realizácie / Profily / parapety.jpg

V skratke :
predná okapnica 25mm
hĺbka od 70 do 360 mm
farebné vyhotovenie : biela (9010), tmavohnedá(8019) , bledohnedá ( 8003 ) a iné farby RAL

CLASSIC ISO IHT zaluzie

moderná žalúzia klasického ISO dizajnu s retiazkovým ovládaním typu monocomand, ktorý ponúka komfort jednoduchého a spoľahlivého ovládania. Vďaka jednoduchej montáži a mimoriadne výhodnému pomeru ceny ku kvalite je najpopulárnejšou spomedzi žalúzii tohto typu. Valcovaný oceľový horný a dolný nosník a lamela 25 alebo 16 mm v širokej škále farebných prevedení.
Realizácie / Profily a doplnky / zaluzia-1.jpg


PREMIUM ISO IAL

celohliníková interiérová žalúzia klasického ISO dizajnu umožňujúca vyhotoviť atypické prevedenia, ktoré dotvárajú dizajn moderných budov a ponúkajú precízne riešenie interiéru. Vďaka retiazkovému ovládaním typu monocomand ponúka komfort jednoduchého a spoľahlivého ovládania. Vyznačuje sa jednoduchou montážou a širokou škálou farebných a technických vyhotovení.
Realizácie / Profily a doplnky / hlinikove-zaluzie.jpg

EXCLUSIVE ISO ILS

sú žalúzie vyrobené z extrudovaného hliníkového profilu, ktorý vytvára elegantný a luxusný oblý dizajn. Jedná sa o vývojovo najnovší typ žalúzie s retiazkovým ovládaním typu monocomand. Ponúka všetok komfort jednoduchého ovládania, prístup ku všetkým ovládacím prvkom a jednoduchú údržbu bez nutnosti demontáže. Jej ďalšou prednosťou je dokonalá ochrana vnútorného mechanizmu od vonkajšieho priestoru pomocou dvoch uzamykateľných líšt horného profilu.


Sieťky proti hmyzu sú ideálne riešenie, ktoré je na rozdiel od ostatných ekologické aj efektívne zároveň. Sieťky proti hmyzu spoľahlivo ochránia Váš interiér pred nevítanými návštevníkmi počas celého roka. Siete sú vyrábané z hliníkových profilov rôznych rozmerov a tvarov, je možné zvoliť si pevnú, otváravú, posuvnú alebo samonavíjaciu variantu. V ponuke máme siete na všetky bežné druhy okien a dverí. Je možné ich vyrobiť aj na atypické okná.
Realizácie / Profily a doplnky / sietky.jpg
Základným nosným prvkom sú profily, ktoré môžu byť v bielej hnedej alebo inej farbe RAL. Je možné ich aj laminovať aby bolo možné zladiť sieťky s drevodekorom okien.

Druhou nemenej dôležitou súčastou je samontá sieťovina. Je vyrobená zo sklotextilného vlákna, ktorá odoláva poveternostným vplyvom počas celého roka napriek tomu, že musí byť kvôli drobnému hmyzu pomerne hustá, je v celku priehľadná a pri pohľade von ju v podstate ani nevnímate. Do rámikov je možné osadiť aj iné druhy sieťoviny, napríklad kovovú sietovinu, ktorá zabráni roztrhaniu hlodavcami alebo domácimi miláčikmi, prípadne iné sklotextilné siete, ktoré okrem zabránenia prenikania hmyzu môžu plniť funciu tienenia.

Exteriérové rolety patria k najefektívnejšiemu typu tienenia. V chladnejšom období chránia okná pred poveternostnými vplyvmi a pred únikom tepla. Pôsobia ale aj ako protihluková bariéra. V neposlednom rade môžu byť exteriérové rolety vnímané aj ako bezpečnostný prvok. Rolety môžu byť vybavené ochranou proti nadvihnutiu špeciálnym mechanizmom a prekonanie tejto prekážky nie je jednoduché. Rolety je možné vybaviť aj integrovanou sieťkou proti hmyzu.

Realizácie / Profily a doplnky / exterierove-zaluzie.jpg

Základné delenie roliet z hľadiska konštrukcie je na nadokenné a predokenné rolety.

Nadokenné rolety : ako vyplýva z názvu sa montujú nad samotné okno. Roleta sa namontuje ešte vo výrobe na okno a tak sa osadí s oknom ako jeden celok. V tomto prípade ale dochádza k tepelnému mostu v priestore kotvenia rolety a okna, ako aj cez samotnú skrinku rolety. Tento typ roliet u nás nie je veľmi rozšírený a vyžaduje, aby stavba bola na osadenie roliet dopredu pripravená. Tento systém neumožňuje dodatočnú montáž. Stavebný otvor sa musí zväčšiť už pri výstavbe o spomínanú roletu.

Predokenné rolety : sú u nás najviac rozšíreným typom roliet. Vzhľadom na svoju konštrukciu nevyžadujú zväčšenie stavebného otvoru. V mieste kotvenia rolety nedochádza k tepelnému mostu. Aj napriek tomu je ale pri výstavbe alebo rekonštrukcii potrebné počítať so zabudovaním roliet. Tieto je možné zabudovať tak, aby skrinka s nábalom rolety nebola priznaná. ( tzv. podomietnové prevedenie skrinky rolety ). Skrinku je možné schovať buď do prekladu, ktorý je na to určený ( napríklad HELUZ ) alebo sa upevní na konštrukciu okna, ktoré je rozšírené systémovými rozširovacími profilmi a následne sa prekryje zateplením. Revízna klapka, slúžiaca na prípadný servis rolety, je v spodnej časti ktorá sa neprekryje. Takto je zabezpečený prístup k rolete a prípadné poruchy sa dajú odstrániť bez zásahu do stavby.

Z hľadiska ovládania sa rolety rozdeľujú na rolety ovládané manuálne alebo motoricky. Manuálne ovládané rolety je možné ovládať buď remeňom ( tzv. gurtňou ), alebo kľukou. V oboch prípadoch je potrebné rozšírenie okna na strane ovládania. V dnešnej dobe je ale manuálne ovládanie už na ústupe, nakoľko motorické ovládanie je už cenovo prijateľné a je ho možné napojiť na centrálny riadiaci systém. Takto investor dosiahne požadované komfortné tienie s možnosťou ovládania aj v dobe, keď sa v obytnom priestore nenachádza.

Samotné rolety sa vyrábajú buď z plastových, alebo hliníkových profilov - lamiel.

Plastové lamely sú síce cenovo výhodnejšie, ale majú rozmerové a farebné obmedzenia. V hliníkovom prevedení je viac farebných možností, lamely sú navyše vyplnené PUR penou, ktorá zabezpečuje lepší útlm hluku a je nimi možné zatieniť väčšiu plochu.Rolety je možné spájať do viacčlenných prvkov, ktoré je možné ovládať buď skupinovo, alebo jednotlivo. Je tiež možné ovládanie roliet podľa vonkajších poveternostných podmienok pomocou tzv. meteostanice.

Zaujala Vás naša ponuka?