Corona CT 70

Plastový systém Corona CT 70 s dorazovým tesnením v 5-komorovom profile a 70 mm stavebnej hĺbke sa vyznačuje vynikajúcimi tepelno - izolačnými vlastnosťami a malými pohľadovými šírkami. Veľká škála farebných úprav umožňuje vybrať si z ponuky vyše 20 odtieňov dreva a Uni farieb, vo variantoch jednostrannej alebo obojstrannej laminácie.

Realizácie / Profily / CT-70.jpg

Corona CT 70 v skratke:
- Základná stavebná hĺbka 70 mm
- Malá pohľadová šírka 120 mm v štandardnej kombinácii profilov
- Čisto tvarované línie rámu okna s malými jemnými hranami a a zošikmeniami pohľadových plôch
- Optimálny pomer tepelnej izolácie a stability
- Dizajn krídla v prevedeniach :

- CLASSIC - Nápadné obrysy s dôsledne mäkkým vedením oblúkov a skosením na pohľadových plochách

- RONDO - Geometria krídiel s polo-predsadeným, polooblým vzhľadom


- Pri rekonštrukciách je možné použiť rozličné zasklievacie lišty
- Moderné strieborno - šedé tesnenie z EPDM na bielych profiloch, čierne tesnenie z EPDM na farebných profiloch
- V závislosti na kombinácii profilov a zasklenia je možné dosiahnuť hodnoty Uw =1,3 W / (m² K) so štandardným zasklením Ug = 1,1 W / (m² K)
- V závislosti na profile a výbere zasklenia je možné dosiahnúť vzduchovú nepriezvučnosť (Rw) až do 47dB

Budete príjemne prekvapení, v akom pomere estetická forma a geometricky čisté línie tohto okenného systému umocnia celkový vzhľad vášho domu. S týmto systémom získate vy i vaša rodina ešte lepší pocit z vašich okien.

Corona CT70HS

Plastové posuvné dvere vytvárajú úplne nové perspektívy pre atraktívne stvárnenie priestoru. Vytvárajú elegantnú a presvetlenú architektúru zasklenia na technicky najvyššej úrovni. Tak je možné elegantne zavrieť aj veľké otvory.

S premyslenými plastovými viackomorovými profilmi krídla stavebnej hĺbky 70 mm a s kvalitnými izolačnými sklami dosahuje Corona CT 70 vynikajúce tepelno-izolačné vlastnosti moderných okenných konštrukcií (Uw<=1,4 W/ m²K). Prah zdvižno-posuvných dverí je konštruovaný tak, aby bol prerušený tepelný most medzi interiérom a exteriérom. Účinne sa tým zamedzuje vytvoreniu zóny s „ľadovou“ podlahou v blízkosti okenno-dverného systému. Inovatívny systém tesnení zaručuje maximálnu ochranu pred vetrom a hnaným dažďom, ako aj optimálnu zvukovú izoláciu. A overené systémy uzatvorenia bodov spĺňajú najvyššie požiadavky z hľadiska zamedzenia vlámaniu.

Realizácie / Profily / CT-70-HS.jpg

Corona CT 70 HS v skratke
- Nízky bezbariérový prah
- Optimálne priebehy izoterm zaručujú najlepšiu tepelno-izolačnú schopnosť prostredníctvom penových izolátorov a prerušením tepelného mosta v profiloch výstuh a prahov
- Viackomorová technológia vo všetkých konštrukčných detailoch
- Na utesnenie kritických konštrukčných detailov, napr. v stredovom spoji, sú použité vysoko kvalitné EPDM tesniace vankúšiky
- Prievzdušnosť: trieda 4 podľa normy DIN EN 12207 (trieda zaťaženia C)
- Tesnenie proti hnanému dažďu: trieda 8A podľa normy DIN EN 12208

Vďaka začleneniu do farebného konceptu Corona si Vás systém Corona CT 70 HS získa neobmedzenými možnosťami farebného stvárnenia. Sortiment profilov Corona CT 70 HS je možné dodať v 17 farebných variantoch, tak v jednostrannom, ako aj v obojstrannom vyhotovení.

Corona Si 82

Plastový profilový systém so stavebnou hĺbkou 82 mm dosahuje vynikajúce tepelno-izolačné parametre pri najužších pohľadových šírkach. Tento profilový systém je odpoveďou na rastúce náklady na energie a zvýšené nároky na ochranu životného prostredia. Vďaka kompatibilite systému možno splniť všetky požiadavky na tvar a farbu okien. Okenný systém Corona SI 82 má tri úrovne tesnenia a tradičnú oceľovú výstuž. Pomocou toho a vďaka priemyselnej finalizácii možno v súčasnosti zabezpečiť okná pre nízko energetické domy cenovo výhodne a pri zachovaní vysokého štandardu.

Realizácie / Profily / Corona-SI-82.jpg

CORONA Si 82 v skratke :- Stavebná hĺbka profilov 82 mm
- Úzka pohľadová šírka 120 mm pri štandardnej kombinácii profilov
- Zvýšená stavebná hĺbka pre vyššiu bezpečnosť a ochranu voči vlámaniu
- K dispozícii sú dve geometrie krídel
- Strieborno-sivé tesnenia pri bielych profiloch zabezpečujú decentný vzhľad
- V závislosti od kombinácie profilov a druhu skla je možné dosiahnuť hodnoty koeficientu Uw od 0,9 W/(m²K)

Schüco Alu Inside

Schüco Alu Inside - Nová profilová séria vychádzajúca z patenovaného systému s hliníkovou výstuhou pre najlepšie tepelno-izolačné vlastnosti.Okenné systémy Schüco Alu Inside majú 82 mm stavebnú hĺbku, tri úrovne tesnenia a patentovanú technológiu spojenia s hliníkovou výstuhou. Vďaka tomu je v súčasnosti možné zabezpečiť okná pre pasívne a nízko energetické domy cenovo výhodne a pri zachovaní najvyššieho štandardu. Okenné systémy Schüco Alu Inside majú najrozličnejšie možnosti použitia a sú vhodné tak v oblasti novostavieb, ako aj pri rekonštrukciách. Vďaka rozsiahlemu programu príslušenstva sa zároveň poskytuje vysoká bezpečnosť systému.

Realizácie / Profily / Corona-SI-82-alu-inside.jpg

Schüco Alu Inside v sklatke:
- Stavebná hĺbka profilov 82 mm
- Úzka pohľadová šírka 120 mm pri štandardnej kombinácii profilov
- Zvýšená stavebná hĺbka pre vyššiu bezpečnosť a ochranu voči vlámaniu
- 7-komorový profilový systém s najlepšími tepelno-izolačnými vlastnosťami
- Možnosť doplniť dodatočné izolačné vložky pre vylepšenie izolačných vlastnstností profilov
- Vysoká statická bezpečnosť vďaka novo vyvinutej patentovanej technológii spojenia s hliníkovou výstuhou
- Možnosť dodatočne vystužiť krídlo oceľovou výstuhou
- Inteligentná konštrukcia: koncepcia rámu bez použitia ocele a bez izolačnej peny zabraňuje vzniku tepelných mostov a je plne recyklovateľná
- Geometria krídiel s klasickým plochým vzhľadom ( CLASSIC )
- Striebro-sivé tesnenia pri bielych profiloch zabezpečujú decentný vzhľad
- V závislosti od kombinácie profilov a druhu skla je možné dosiahnuť hodnoty koeficientu Uw < 0,8 W/(m²K)

Top ALU

Program Top ALU v sebe zahŕňa systém hliníkových krycíl líšt pre všetky profilové systémy CORONA. Možnosť zvoliť si povrchovú úpravu farieb RAL pre hliníkové profily, pri zachovaní rovnakých predností a energetických vlastností ako u plastových systémov CORONA, dodajú Vášmu domu nové možnosti ako farebne zladiť vzhľad okna s fasádou domu. Vonkajšie hliníkové krycie lišty treba chápať ako dodatočný dizajnový prvok stvárnenia fasády, pričom vďaka takmer nezničiteľnému povrchu zvyšujú životnosť konštrucií vyrobených touto technológiou.

Realizácie / Profily / top-alu.jpg

Tento systém je určený pre všetky profilové systémy CORONA vrátane veľkého sortimentu doplnkových profilov. Vďaka tomu je použiteľný v takmer každej situácii aj pri zložitejších konštrukčných riešeniach. Všetky profily sú navhnuté tak aby zladili každý detail okna s dodatkovými profilmi v jeden konštrukčný celok pri zachovaní vlastností okna podľa noriem.

AWS/ADS 50.Ni

Tepelne neizolovaný hliníkový systém Schüco ADS 50.Ni (Non Insulation) bol špeciálne koncipovaný na realizáciu interiérov. Pevná konštrukcia napriek úzkym pohľadovým šírkam a veľmi malej základnej stavebnej hĺbke 50 mm umožňuje vytvorenie prvkov na celú výšku podlažia. Riešenie okna bez tepelnej izolácie so stavebnou hĺbkou 50 mm pre uplatnenie v interiéri, napríklad, na letiskách, v nákupných centrách a vo veľtržných halách. Vďaka identickým pohľadovým šírkam s tepelne izolovanými okennými systémami možno zosúladiť vnútorné a vonkajšie stvárnenie budovy. Vzhľadom na veľkú škálu profilov je možné zvoliť vhodné technické riešenie pre každé interiérové presklenie či už pre vstupné zádverie alebo interiérové presklené deliace steny.

AWS/ADS 50.Ni v skratke :
Realizácie / Profily / AWS-50-NI.jpg

- Základná stavebná hĺbka 50 mm
- Úzke pohľadové šírky profilu od 74 mm
- Alternatívne plochý tvar profilu krídla v reze alebo smerom von otváravé krídlo
- Maximálna hmotnosť krídla do 130 kg
- Krídlo otváravé von s rovnakými kovaniami ako pri tepelne izolovanom vyhotovení Schüco ADS.Schüco AWS 50.NI v spojení so skrytým kovaním Schüco AvanTec zodpovedá najvyšším požiadavkám aj z hľadiska stvárnenia a komfortu. Univerzálne využitie dverí Schüco ADS 50.NI svedčí o vyspelej systémovej technike vysoko vyvinutých hliníkových dverných systémov. Popri klasickom využití ako dvernej konštrukcie siahajú možnosti ich využitia od interiérových deliacich stien až po závetria a vstupné haly

AWS/ADS 65

Základný profilový systém Schüco AWS/ADS 65 so širokým sortimentom na ideovo bohaté stvárnenie sa okrem iného hodí na blokové konštrukcie (bez viditeľných okenných krídiel) so stavebnou hĺbkou 65 mm. Hliníkový systém Schüco so stavebnou hĺbkou do 65 mm je hospodárnym riešením pre teplejšie klimatické oblasti, pre interiér alebo pre verejné budovy. Dvere sa dajú použiť mnohostranne a hospodárne vďaka rôznym možnostiam napojenia na systémy bezpečnosti a automatizácie budovy. Rôzne varianty stvárnenia a voliteľné povrchové úpravy podporujú osobité projektové zámery architekta.

Realizácie / Profily / AWS-ADS-65.png

AWS/ASD 65 v skratke :


- Zlepšené tepelno-izolačné vlastnosti pri stavebnej hĺbke 65 mm: Hodnota Uf je 2,2 W/m²K (pohľadová šírka 117 mm)
- Alternatívne plochý tvar profilu krídla v reze alebo smerom von otváravé krídlo
- Široký sortiment profilov vrátane dizajnového systému Schüco AWS 65 RL (Residential Line), Schüco AWS 65 SL (Soft Line) a Schüco AWS 65 MC
- Kompatibilný s dverným programom Schüco ADS
- Automatické tesniace prahy
- Bezbariérové riešenia
- Skryté závesy pre dverné krídla
- Výplň prekrývajúca krídlo dverí
- Panikové kovania
- Zaistenie únikových dverí
- Kontrola vstupu/ manažér dverí
- Diaľkové bezdrôtové ovládanie
- Napojenie na centrálne riadenie budovy

V spojení so skrytými kovaniami Schüco AvanTec a Schüco TipTronic zodpovedá Schüco AWS 65 najvyšším požiadavkám aj z hľadiska stvárnenia a komfortu.

AWS/ADS 70.Hi

Hliníkové systémy Schüco so stavebnou hĺbkou od 70 mm spájajú vynikajúce tepelno-izolačné vlastnosti s obzvlášť pevnými konštrukciami profilov. Tým sa stávajú ideálnym riešením pre budovy, na ktoré sa kladú najvyššie nároky z hľadiska energetického manažmentu a architektúry. V spojení so skrytými kovaniami Schüco AvanTec a Schüco TipTronic zodpovedá Schüco AWS 70.HI najvyšším požiadavkám aj z hľadiska stvárnenia a komfortu. Nové dvere Schüco ADS 70.HI (High Insulated) spájajú vynikajúcu tepelno-izolačnú schopnosť s výhodami dverných systémov Schüco ADS. Stavebná hĺbka 70mm zabezpečuje vysokú pevnosť. Vysoko tepelne izolované dvere sa ideálne hodia na vylepšenie energetickej bilancie budovy pričom poskytujú neobmedzenú voľnosť pri projektovaní. Vďaka alternatívnemu vybaveniu môžu byť použité aj ako multifunkčné dvere a začlenené do systému bezpečnosti a automatizácie budovy. Nadčasový dizajn je k dispozícii aj vo verzii so zaoblenými obrysmi profilu v reze (Verzia SL) a dá sa ideálne kombinovať s fasádnymi a okennými systémami Schüco. Systém Schüco AWS 70.HI ponúka pri mimoriadnych nárokoch na dizajn široké možnosti riešení.

Realizácie / Profily / AWS-ADS-70-Hi.png

AWS/ADS 70.Hi v skratke :


- Zlepšená tepelno-izolačná schopnosť pri stavebnej hĺbke 70 mm: Hodnota Uf je 1,6 W/m²K (pohľadová šírka 117 mm)
- Rozšírená izolačná zóna s penovou výplňou
- Alternatívne ako ploché krídlo alebo ako sklopno-otváravé riešenie s kľukou pre veľké ťažké prvky
- Široký sortiment profilov: Schüco AWS 70 RL.HI (Residential Line), Schüco AWS 70 SL.HI (Soft Line) a Schüco - AWS 70 ST.HI (Steel Contour)
- Kompatibilný s dverným programom Schüco ADS
- Hodnota koeficientu pre dvere - Uf je 1,89 W/m2K
- Pohľadová šírka 147 mm
- Valčekové pánty nastaviteľné v troch osiach
- Rozeta takmer zalícovaná do roviny krídla dverí
- Dvere odolné voči vlámaniu do triedy WK2 (ako ADS 70 HD do triedy WK3)

Pre vytvorenie zimnej záhrady bývajú rôzne dôvody. Praktické - pretože jednoducho potrebujete väčší obytný priestor. Emotívne - pretože túžite žiť v bližšom kontakte s prírodou. Alebo estetické - pretože elegantná prístavba celkom osobitým spôsobom skrášli dom.

Aj z finančného hľadiska je zimná záhrada investíciou, ktorá sa oplatí. Pretože kvalitná zimná záhrada zaujímavo zvýši hodnotu domu. A zimná záhrada je navyše inteligentnou nárazníkovou zónou, ktorá Vám v lete aj v zime pomáha šetriť energiu.

Realizácie / Zimné záhrady / zimna-zahrada~1.jpg

Kombináciou rôznych prvkov vznikajú stále nové tvary pôdorysu - počnúc zimnou záhradou s jednoduchou rovnou pultovou strechou až po polygonálne modely v elegantnom pavilónovom štýle. Základné rozmery a sklon strechy možno prispôsobiť Vašim individuálnym požiadavkám stvárnenia.

Realizácie / Zimné záhrady / 1.jpg

Realizácie / Zimné záhrady / 2.jpg

Realizácie / Zimné záhrady / 3.jpg

... viac variant nájdete v našej fotogalérii v Realizáciách

So zimnou záhradou nezískate len viac svetla a priestoru, v ktorom sa dobre cítite. Veľkoplošná sklenená škrupina navyše pracuje kvázi ako veľký zásobník slnečného tepla, a tým znižuje spotrebu externej dodávky tepla cez konvenčné ohrievacie telesá. Rozdiel teplôt medzi vonkajším vzduchom a vlastným domom so zimnou záhradou je nižší než tento rozdiel v prípade domu bez zimnej záhrady. Vytvoríte si tak ideálnu ochrannú zónu medzi vnútornou a vonkajšou klímou - takzvanú nárazníkovú zónu. Tento efekt úspory energie existuje vo dne v noci - aj bez priameho slnečného žiarenia.

Prirodzené vetranie a chladenie.

Najlepšia tepelná izolácia znižuje náklady na energie, súčasne však zvyšuje vlhkosť vzduchu, a preto vyžaduje intenzívne vetranie. Predovšetkým je dôležité pravidelne vetrať, aby nadmieru nestúpala vlhkosť vzduchu, a tým sa zabráni možnému vzniku plesní v miestnostiach. Strešné vetracie okná zabezpečia príjemnú výmenu vzduchu a zabránia horúčave počas slnečných dní.
- Jednoduché vetranie bez potreby mať otvorené posuvné dvere
- Zabraňuje vzniku plesní a hromadeniu tepla
- Jednoducho sa začlenia

Realizácie / Zimné záhrady / stresne-vetracie-okna.jpg

Svetlom zaliata zimná záhrada ponúka v každom ročnom období priestor, v ktorom sa cítite príjemne a vychutnáte si ho bez ohľadu na vietor a počasie. Každá zimná záhrada Schüco je unikát, nech sa rozhodnete pre skromné či veľkorysé riešenie, a podľa predstáv staviteľa sa prispôsobuje celkom osobným potrebám.

Realizácie / Zimné záhrady / dizajn.jpg

Zaujala Vás naša ponuka?