Pre vytvorenie zimnej záhrady bývajú rôzne dôvody. Praktické - pretože jednoducho potrebujete väčší obytný priestor. Emotívne - pretože túžite žiť v bližšom kontakte s prírodou. Alebo estetické - pretože elegantná prístavba celkom osobitým spôsobom skrášli dom.

Aj z finančného hľadiska je zimná záhrada investíciou, ktorá sa oplatí. Pretože kvalitná zimná záhrada zaujímavo zvýši hodnotu domu. A zimná záhrada je navyše inteligentnou nárazníkovou zónou, ktorá Vám v lete aj v zime pomáha šetriť energiu.

Realizácie / Zimné záhrady / zimna-zahrada~1.jpg

Kombináciou rôznych prvkov vznikajú stále nové tvary pôdorysu - počnúc zimnou záhradou s jednoduchou rovnou pultovou strechou až po polygonálne modely v elegantnom pavilónovom štýle. Základné rozmery a sklon strechy možno prispôsobiť Vašim individuálnym požiadavkám stvárnenia.

Realizácie / Zimné záhrady / 1.jpg

Realizácie / Zimné záhrady / 2.jpg

Realizácie / Zimné záhrady / 3.jpg

... viac variant nájdete v našej fotogalérii v Realizáciách

So zimnou záhradou nezískate len viac svetla a priestoru, v ktorom sa dobre cítite. Veľkoplošná sklenená škrupina navyše pracuje kvázi ako veľký zásobník slnečného tepla, a tým znižuje spotrebu externej dodávky tepla cez konvenčné ohrievacie telesá. Rozdiel teplôt medzi vonkajším vzduchom a vlastným domom so zimnou záhradou je nižší než tento rozdiel v prípade domu bez zimnej záhrady. Vytvoríte si tak ideálnu ochrannú zónu medzi vnútornou a vonkajšou klímou - takzvanú nárazníkovú zónu. Tento efekt úspory energie existuje vo dne v noci - aj bez priameho slnečného žiarenia.

Prirodzené vetranie a chladenie.

Najlepšia tepelná izolácia znižuje náklady na energie, súčasne však zvyšuje vlhkosť vzduchu, a preto vyžaduje intenzívne vetranie. Predovšetkým je dôležité pravidelne vetrať, aby nadmieru nestúpala vlhkosť vzduchu, a tým sa zabráni možnému vzniku plesní v miestnostiach. Strešné vetracie okná zabezpečia príjemnú výmenu vzduchu a zabránia horúčave počas slnečných dní.
- Jednoduché vetranie bez potreby mať otvorené posuvné dvere
- Zabraňuje vzniku plesní a hromadeniu tepla
- Jednoducho sa začlenia

Realizácie / Zimné záhrady / stresne-vetracie-okna.jpg

Svetlom zaliata zimná záhrada ponúka v každom ročnom období priestor, v ktorom sa cítite príjemne a vychutnáte si ho bez ohľadu na vietor a počasie. Každá zimná záhrada Schüco je unikát, nech sa rozhodnete pre skromné či veľkorysé riešenie, a podľa predstáv staviteľa sa prispôsobuje celkom osobným potrebám.

Realizácie / Zimné záhrady / dizajn.jpg

Zaujala Vás naša ponuka?